Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Kolarze wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków przejadą ulicami Tomaszowa

W piątek, 25 czerwca, ulicami Tomaszowa Mazowieckiego przejadą kolarze 32 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, który rozgrywany jest etapami na trasie Pabianice – Stalowa Wola. W naszym mieście zostanie rozegrany 4. etap wyścigu – Tomaszów Mazowiecki – Kielce.

Początek startu honorowego z placu Kościuszki odbędzie się o godzinie 13.15. Tuż przed startem zobaczymy dekorację najlepszej drużyny wyścigu oraz prezentację liderów innych klasyfikacji. Po starcie kolarze przejadą ulicami Piłsudskiego do Świętego Antoniego, następnie Graniczną, Smugową, Rolną i Legionów do Piłsudskiego. O godzinie 13.30 nastąpi początek startu ostrego. Zawodnicy pokonają trasę ulicami Piłsudskiego w kierunku Warszawskiej, a następnie pojadą Konstytucji 3 Maja, Spalską w kierunku na Spałę. Wyścig główny poprzedzi 13. Mini Wyścig „Solidarności”.

Wyścig to przedsięwzięcie o randze międzynarodowej, posiadający stałe miejsce w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI i umieszczony w grupie najważniejszych imprez europejskich. W tym roku rozegrany zostanie w dniach od 23 do 26 czerwca. Honorowy Patronat nad wyścigiem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij