Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Kolędowanie za Pilicą

Z inicjatywy Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim filii DOK, 5 stycznia br. w białobrzeskim ośrodku odbył się wieczór artystyczny, na który zostały zaproszone zespoły wokalne z prawobrzeżnej części miasta i sąsiednich miejscowości.

FOTO

W trakcie koncertu wystąpili następujący wykonawcy: Zespół "Kalina" z Wąwału, "Wesołe Ludwiczanki" z dzielnicy Ludwików, Zespół Pieśni i Tańca "Ciebłowianie" z Ciebłowic, Zespół Wokalny Klubu Seniora DOK oraz wokalistki ze świetlicy w Wąwale i uczestniczki zajęć wokalnych filii DOK. Artyści zaprezentowali zarówno stare, tradycyjne, polskie kolędy i pastorałki, jak również współczesne kolędy i piosenki świąteczne.

- Tradycja koncertów Bożonarodzeniowych w tym ośrodku kultury jest bardzo długa. Zazwyczaj tego typu imprezy staraliśmy się robić w okresie przedświątecznym. Bardzo się cieszę, że i dzisiaj mogłam uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Fantastyczne wykonania. Mieszkańcy prawobrzeżnej części miasta niesamowicie zdolni. Zapraszam Państwa także na drugi brzeg Pilicy, żebyście pokazywali swój kunszt i wszystko to, co jest wyróżnikiem małych środowisk" - podsumowała Anna Zwardoń, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Wieczór upłynął w radosnej i rodzinnej atmosferze a jego zwieńczeniem był słodki poczęstunek, przygotowany przez organizatorów i fundatorów z Klubu Seniora DOK.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania, w tym zespołom i ich artystycznym opiekunom a także akompaniatorom. Wśród nich byli: Zespół "Kalina" pod kierunkiem Romana Woickiego, "Wesołe Ludwiczanki" pod opieką artystyczną Tomasza Wachonia, Zespół Pieśni i Tańca "Ciebłowianie" którym kieruje choreograf, instruktor tańca Katarzyna Małek, Zespół Wokalny Klubu Seniora DOK i wokalistki filii DOK pracujące z instruktorką MCK Beatą Niedzielską oraz wokalistki ze Świetlicy w Wąwale przygotowane przez kierownika świetlicy Edytę Siedlecką.

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij