Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-12-14

Kolejne porozumienie z powiatem. Ponad 18 mln zł na infrastrukturę drogową [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prezydent Tomaszowa Marcin Witko oraz starosta tomaszowski Mirosław Kukliński podpisali kolejne porozumienie w sprawie podjęcia wspólnych działań w celu realizacji inwestycji drogowych na terenie naszego miasta. W poniedziałek odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa.

W ramach zawartego porozumienia, zaplanowano wspólną realizację inwestycji drogowych w 2016 roku:

  • rozbudowa ulicy Oskara Langego (od ronda Zesłańców Syberyjskich do ronda Tomaszowskich Olimpijczyków), co pozwoli na oczekiwane połączenie dwóch przebudowywanych w latach wcześniejszych arterii wylotowych z centrum miasta - ulic Jana Pawła II i Świętego Antoniego (szacowana kwota realizacji zadania wynosi ponad 6,5 mln zł).

  • rozbudowa skrzyżowania ulic: Legionów i Farbiarskiej, co umożliwi zwiększenie przepustowości i poprawę bezpieczeństwa na jednym z najbardziej obciążonych i niebezpiecznych skrzyżowań w centrum miasta (szacowana kwota realizacji zadania wynosi ponad 1,3 mln zł).

  • przebudowa drogi powiatowej nr 4336E ul. Ludwikowska i Robotnicza, co wpłynie zdecydowanie na podwyższenie standardu obsługi komunikacyjnej dzielnicy Ludwików, zarówno w zakresie ruchu pojazdów, jak również dla pieszych i rowerzystów, którzy otrzymają do dyspozycji oddzielony ciąg pieszo - rowerowy oraz nowoczesne oświetlenie. Ulice Ludwikowska i Robotnicza zostaną też wyposażone w kanalizację deszczową. W 2016 roku do realizacji przewidziano II etap przebudowy - ul. Robotniczą (szacowana kwota realizacji zadania wynosi ponad 1,7 mln zł).

  • rozbudowa ulicy Barlickiego, co umożliwi realizację oczekiwanego przez mieszkańców połączenia trasy dojazdowej do węzła drogi ekspresowej S8 ze ścisłym centrum miasta i drogą wojewódzką nr 713 (szacowana kwota realizacji zadania wynosi ponad 3,8 mln zł).

  • przebudowa ulic Słowackiego, Grunwaldzkiej, Krzyżowej, Wschodniej, Piekarskiej i Małej w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury na lata 2016-2019. Realizacja inwestycji przyczyni się m.in. do zwiększenia dostępności terenów inwestycyjnych, a co za tym idzie do rozwoju gospodarczego Tomaszowa (szacowana kwota realizacji zadania wynosi blisko 5 mln zł).

Samorządy planują przeznaczyć 18 347 336 zł na realizację tych inwestycji. W trakcie konferencji, prezydent Marcin Witko podkreślał, że Tomaszów ma niebywałą szansę na to, żeby w obecnej kadencji wydać więcej pieniędzy na infrastrukturę drogową, niż przez ostatnie 25 lat.

Poniżej prezentujemy zapis wideo z transmisji na żywo.

Galeria zdjęć:


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij