Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Koncert Agnellusa w MCK „Tkacz”

Widowisko muzyczne „Kocham, więc jestem” będzie można zobaczyć 30 listopada w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. W świat wojennych czasów widziany oczami 19-letniego Lutka Orenbacha, utrwalony w jego listach do ukochanej Edith Blau, przeniesie słuchaczy łódzki zespół Agnellus. Początek koncertu o godz. 13. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek.

Widowisko powstało w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Obszary Kultury”, zatytułowanego „Kocham, więc jestem − muzyczne listy z getta tomaszowskiego”. Jego premiera miała miejsce podczas akcji Dotknij Teatru w kwietniu 2021 roku. Inspiracją dla pomysłodawców projektu były listy lzraela Aljuhe Orenbacha, opracowane przez tomaszowiankę dr Justynę Biernat i zebrane w książkę „Sen o teatrze. Listy z tomaszowskiego getta” wydaną przez Fundację Pasaże Pamięci.

Przygotowany przez zespół Agnellus koncert to opowieść o miłości, wolności i człowieczeństwie. Poruszana w nim tematyka dotyczy teraźniejszego dyskursu dotyczącego spraw polsko-żydowskich, również ogólnoludzkich.

W ramach zadania „Kocham, więc jestem – rozwijanie świadomości historycznej poprzez dramę i sztukę” 12 grudnia odbędą się warsztaty dramowe „Kocham, więc jestem”, w których wezmą udział uczniowie tomaszowskich szkół ponadpodstawowych. Prowadzone będą na bazie scenariusza napisanego w oparciu o tekst listów Lutka Orenbacha oraz z wykorzystaniem fragmentów utworów muzycznych z płyty zespołu Agnellus "Kocham, więc jestem". Tematy poruszane przez autora listów dają przestrzeń do rozmowy i refleksji o wartościach, życiu, miłości, wierności, marzeniach jak również o lęku, niepewności, samotności, poczuciu bezsilności i sposobach radzenia sobie z nimi. Po spotkaniu uczestnicy będą mieli możliwość wpisania się do „Księgi Lutka”.

Wejściówki na koncert

Bezpłatne wejściówki na widowisko można odbierać w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zadanie publiczne „Kocham, więc jestem – rozwijanie świadomości historycznej poprzez dramę i sztukę” jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

Informacja o zespole AGNELLUS – zespół w swojej kreacji wychodzi poza ramy piosenki poetyckiej, wnikając w przestrzeń muzyczno-teatralną. Porusza się pomiędzy piosenką literacką a poetyckim rockiem, niekiedy z elementami jazzu lub folkowym kolorytem. Ze względu na specyfikę zespołu można go usłyszeć na festiwalach muzycznych, teatralnych i poetyckich. Wielokrotnie nagradzany, występuje w kraju i za granicą. W widowisku „Kocham, więc jestem − muzyczne listy z getta tomaszowskiego” występują:

śpiew – Agnieszka Kowalska-Owczarek
gitara basowa/chórki – Tomasz Kowalski
gitara elektryczna/gitara akustyczna/śpiew – Jarosław Sałata
perkusja – Paweł Zawierucha
instrumenty klawiszowe/chórki – Rafał Hajdorowicz
puzon – Grzegorz Rogala


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij