Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Koncert noworoczny w „Ósemce”. Wystąpił m.in. Piotr Goliat

Piotr Goliat wystąpił podczas koncertu noworocznego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. Artysta jest absolwentem białobrzeskiej placówki.

FOTO


Koncert noworoczny to forma  podziękowania dla sponsorów i przyjaciół Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 8, którzy na co dzień wspierają szkolne inicjatywy, pomagają w  zwyczajnych i nadzwyczajnych sytuacjach. Dzięki nim udaje się wzbogacić bazę dydaktyczną placówki i  zrealizować nawet najtrudniejsze wyzwania.

Na  początku koncertu  wystąpił szkolny chór założony z inicjatywy nauczyciela muzyki, pana Marcina Saktury. Młodzi artyści udowodnili, że na scenie najlepiej prezentują się Ci, którzy mają muzykę w sercu i uśmiech na ustach. Tuż po nim zaprezentowała się schola parafialna „Marcinki” prowadzona przez panią Izabelę Dębińską. Grupa obchodzi w tym roku dziesięciolecie swojej działalności. Wspierana jest przez utalentowanych dorosłych, którzy grają na instrumentach i śpiewają.

W solowych wykonaniach wystąpiły: Marta Kiedrzyńska, ucz. kl. VIII z piosenką „Niedorosła miłość” i Maja Kuniecka, ucz. kl. III gimnazjum , która wykonała uwtór „Shallow”. Obie uczennice wielokrotnie reprezentowały szkołę na konkursach muzycznych i odnosiły sukcesy.  Prawdziwą atrakcją były popisy absolwentów, którzy opuścili mury szkoły w różnym czasie. Ogromnych wzruszeń swoim występem dostarczyły słuchaczom panie: Elżbieta Rudzka, Monika Pękowska, Ewelina Kiedrzuńska i Ewa Turlik- Kostanek.

Gwiazdą wieczoru był Piotr Goliat, także absolwent białobrzeskiej szkoły. Podczas swojej muzycznej podróży zdobył wiele prestiżowych nagród. W 2013 r. ukazała się autorska płyta artysty „A może by tak … Tuwim?”. Występ na szkolnej scenie był dla niego okazją do wspomnień szkolnych lat i refleksji nad przemijaniem.

W trakcie tego wydarzenia dyrektor ZS-P nr 8 Elżbieta Wilczyńska i wicedyrektor Lucyna Siudzińska wręczyły wyróżnionym gościom upominki oraz dyplomy „Przyjaciela Szkoły”, dziękując za zaangażowanie i otwartość. Nagrody otrzymały: Halina Szczucińska - dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Ewa Biazik - kierownik Dzielnicowego Ośrodka Kultury, filii MCK, Krystyna Koselak - emerytowana nauczycielka, prezes Klubu Kwadransowych Grubasów.

Na zakończenie spotkania podziękowano również nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie koncertu.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij