Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Kraje Zjednoczonej Europy- rozstrzygnięcie konkursu

Kraje Zjednoczonej Europy,pod takim tytułem Szkoła Podstawowa nr 11 zorganizowała miejski konkurs tematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum oraz siódmych szkoły podstawowej nad którym patronat objęli: Marcin Witko Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Jacek Saryusz Wolski- niezależny poseł ziemi łódzkiej do Parlamentu Europejskiego.
 

            W konkursie udział wzięli uczniowie z siedmiu tomaszowskich szkół. Konkurs był  dwuetapowy. Każda szkoła przeprowadziła pierwszy etap w swojej placówce, po którym zostały wyłonione trzy osoby z każdej ze szkół. 16 lutego spotkali się  na finałowym etapie  w Szkole Podstawowej nr 11. Uczniowie mieli za zadnie rozwiązać test składający się z różnorodnych pytań na temat Europy, Unii Europejskiej, historii i współczesności, kultury  i zabytków oraz postaci słynnych Europejczyków. Uroczyste podsumowanie konkursu  i wręczenie nagród laureatom odbyło się w środę 21 lutego. W przerwie uczniowie „jedenastki”, pod kierunkiem Agnieszki Bieniek, zaprezentowali swoje zdolności taneczne i wokalne. Ciekawą prezentację multimedialną na temat funkcjonowania Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego przedstawiła Agata Roksela z Biura Poselskiego Jacka Saryusz Wolskiego, która razem z dyrektorem szkoły Anetą Jarząbek wręczyła nagrody laureatom konkursu.  Zwycięzcą został uczeń Gimnazjum nr 6 Jakub Kosz, który razem z opiekunem Ewą Rosół, pojedzie na wycieczkę do instytucji studyjnych Unii Europejskiej w Brukseli na zaproszenie europosła Jacka Saryusz Wolskiego. Kolejne miejsca zajęli: Maksymilian Zięba z Zespołu Szkół nr 8, Antoni Węgliński z Gimnazjum nr 7. Wyróżnienia przyznano Krzysztofowi Malinowskiemu z Gimnazjum nr 7 oraz Filipowi Pęczkowi z Zespołu Szkół nr 8. 
Celem konkursu było nie tylko poszerzanie wiedzy na temat Europy, ale również integrowanie tomaszowskiej młodzieży i kształtowanie postawy obywatelskiej. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą, dlatego należą im się szczególne słowa uznania i gratulacje- powiedział Radosław Pająk, pomysłodawca konkursu.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij