Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2021-07-07

Mamy to! Ponad 15 mln zł z środków norweskich!

Będzie m.in. nowa muszla w Parku "Solidarność"! Ale to tylko jedno z kilku zadań, które będą realizowane.  Środki pochodzą z Programu „Rozwój Lokalny” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

 

- Bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym w ten projekt! Czas pandemii nie był dla nas stracony, ciężko pracowaliśmy nad przygotowaniem tego wniosku i tak jak zapowiadaliśmy dziś mamy tego efekty – mówi prezydent Marcin Witko. Przed nami wiele miesięcy ciężkiej pracy. Wiele jeszcze projektów do zrealizowania – dodaje.

 

Pula środków, którą otrzymają zwycięskie miasta na realizację projektów rozwojowych, wyniesie 3 521 346,00 euro. Dobre informacje o tym, że Tomaszów znalał się wśród miast, które otrzymały dotacje przekazał Waldemar Buda, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej. - Wszystko zaczęło się od strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju pana premiera Mateusza Morawieckiego kiedy zdiagnozowano 255 miast, które mają charakter średniego miasta i diagnozuje się tam różnego rodzaju problemy (…). Po tej analizie przyszło nam znaleźć narzędzie, które byłoby dedykowane miastom zdiagnozowanym w tej strategii. Ogłosiliśmy ten program 1,5 roku temu i na 255 miast, 212 złożyło wnioski. Pierwszy etap to była selekcja do poziomu 54 miast, ostatecznie wybraliśmy 29 samorządów. Wśród nich są Tomaszów Mazowiecki, Opoczno i Zgierz – mówił podczas konferencji minister.

 

Za otrzymane środki finansowe miasto planuje realizację między innymi:

-      rewitalizację Hrabskiego Ogrodu tj, odtworzenia walorów środowiskowych, architektonicznych
i historycznych Parku „Solidarność” i parku przypałacowego wraz z odbudową muszli koncertowej,

-      dostosowania Urzędu Miasta do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, a także wprowadzenia innych elementów dostępności do przestrzeni miejskiej,

-      informatyzacji usług publicznych ułatwiających także mieszkańcom obsługę spraw administracyjnych oraz poprawę dostępu do danych miejskich,

-      wdrożenie elementów zielono-błękitnej infrastruktury wraz z programem edukacji ekologicznej,

-      opracowanie strategii rozwoju i promocji przemysłów czasu wolnego,

-      opracowanie dokumentacji przebudowy Kinoteatru Włókniarz.

Szczegółowy katalog zadań do realizacji ukaże się niebawem.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij