Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

MKRPA: uzupełniony skład i nowe zakresy działania (sprawdź dyżury komisji)

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych od 1 lutego 2019 roku pracować będzie w uzupełnionym składzie, większy nacisk położony również zostanie na działania z zakresu profilaktyki. Wśród członków znajdują się przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń abstynenckich Azyl i ALA, grup wsparcia działających przy parafiach, kurator sądowy, przedstawiciele policji, pedagodzy, działacze sportowi oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych od 1 lutego działa w obrębie trzech zespołów, nie jak do tej pory, dwóch.

 

Pierwszy zespół - orzeczniczy – zajmuje się bezpośrednim kontaktem z osobami potrzebującymi pomocy – zarówno uzależnionymi jak i ich bliskimi. Dyżury odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 16 – 19 przy ul. Św. Antoniego 55 (1 piętro)

Drugi zespół - kontrolny - zajmuje się sprawami związanymi z kontrolą punktów sprzedaży napojów alkoholowych oraz kwestiami proceduralnymi.

Trzeci zespół pracujący w obrębie MKRPA zajmować się będzie profilaktyką.  - Wiążemy duże nadzieje z tą częścią naszych zadań. Da nam to możliwość wcześniejszej reakcji i wskaże możliwości odpowiedniego wsparcia. Program tego zespołu oparty będzie również na współpracy i wyjście bezpośrednio do szkół, DPSów, stowarzyszeń emeryckich i innych organizacji pozarządowych – mówi przewodniczący komisji Mirosław Banasiak.

W skład MKRPA wchodzą:

 1. Mirosław Banasiak – przewodniczący
 2. Ryszard Juda - I zastępca przewodniczącego
 3. Mariusz Fitz - II zastępca przewodniczącego
 4. Janusz Dziubałtowski – III zastępca przewodniczącego
 5. Agnieszka Pacholska - sekretarz
 6. Halina Goździk
 7. Mieczysława Biś
 8. Andrzej Rosiak
 9. Anna Kieliszek
 10. Witold Miazga
 11. Paweł Magdoń
 12. Małgorzata Storczyk
 13. Adam Karp
 14. Tomasz Myszewski
 15. Marta Goździk

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij