Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja doradcy Prezydenta RP z Młodzieżowymi Radnymi Miasta

13 maja br doradca Prezydenta RP ds. polityki młodzieżowej Łukasz Rzepecki spotkał się z Młodzieżowymi Radnymi Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. W wideokonferencji zorganizowanej w ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu” wzięła także udział Zastępca Prezydenta Miasta Pani Izabela Śliwińska.

Młodzieżowi Radni poinformowali Doradcę o doskonałej współpracy z włodarzami miasta, podkreślali wielkie wsparcie, jakie otrzymują w swoich lokalnych inicjatywach od Prezydenta Miasta Marcina Witko.

Rozmowa dotyczyła wsparcia psychologicznego oraz psychiatrycznego dzieci i młodzieży w związku z epidemią COVID-19. Dyskutowano także o negatywnych skutkach związanych z izolacją młodzieży, zwracając szczególną uwagę na kwestie kontaktów międzyludzkich, budowania relacji oraz współpracy w grupie.

Dyskusja dotyczyła także ekologii i ochrony środowiska naturalnego, młodzieżowi radni zwracali uwagę, że regularnie uczestniczą w sprzątaniu miasta. Wspominali również p większym wsparciu w zakresie doradztwa zawodowego oraz zwiększeniu liczby godzin podstaw przedsiębiorczości. Istotnym tematem rozmowy była sprawa tzw. Art. 5b, czyli ustawy o młodzieżowych radach mającej na celu wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród mieszkańców gminy, w tym zwłaszcza wśród młodzieży.

Młodzi poinformowali doradcę również o planach na przyszłość tj. inicjatywie polegającej na powstaniu klubów, które działałyby przy ośrodkach kultury, gdzie raz w tygodniu w określonych popołudniowych godzinach spotykałaby się młodzież, która wymieniałaby  się przeczytanymi książkami, magazynami. Innymi ciekawymi pomysłami Młodzieżowych Radnych z Tomaszowa Mazowieckiego są: zorganizowanie biegowego Grand Prix Dzielnic podczas Dni Tomaszowa, utworzenie Teatru Młodzieżowego czy wyznaczenia miejsc na terenie miasta z przeznaczeniem na murale.

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

 

Źródło: www.prezydent.pl


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij