Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Modernizacja stadionu Lechii. Jeszcze w tym roku powstanie zadaszona trybuna

Do końca roku na stadionie im. Braci Gadajów powstanie zadaszona trybuna dla 300 widzów. W kolejnych etapach rozbudowy obiektu miasto zmodernizuje część lekkoatletyczną oraz wybuduje nowoczesną trybunę z zapleczem technicznym i administracyjnym.

FOTO


Modernizacja obiektu przy ul. Nowowiejskiej rozpoczęła się dwa lata temu. We wrześniu 2016 roku miasto oddało do użytku nową trybunę, która powstała wzdłuż ul. Nowowiejskiej. W ramach prac wykonano dwa sektory A i B dla 1 tys. widzów. Inwestycja kosztowała ponad 0,5 mln zł.

Już we wrześniu rozpoczną się kolejne prace modernizacyjne. Wykonane zostaną niezbędne ciągi komunikacyjne, a także powstanie nowe ogrodzenie. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę miasto zleci wykonanie zadaszonej trybuny dla około 300 widzów. Powstanie ona w miejscu obecnej strefy VIP. Prace zostały uzgodnione z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i nie będą kolidowały z rozgrywaniem meczów pierwszej grupy 3. ligi. Nowa trybuna zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

- Dążymy do tego, by stworzyć młodym tomaszowianom odpowiednie warunki do uprawiania sportów, by oderwać ich od ekranów komputerów, tabletów i telewizorów – przyznał Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, podczas konferencji prasowej na temat modernizacji stadionu Lechii.

FOTO


W przyszłym roku rozpoczną się prace projektowe związane z kompleksową modernizacją budynku klubowego przy ul. Ligi Morskiej i Rzecznej. W kolejnym etapie zaplanowano modernizację części lekkoatletycznej stadionu (m.in. bieżnia, rzutnia, miejsca do skoków w dal). Miasto stara się o środki na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Docelowo, do trybuny zachodniej (zadaszonej) dołączone zostaną dwa sektory (A i B) z części wschodniej obiektu, a wzdłuż ulicy Nowowiejskiej powstanie nowoczesna trybuna wraz z zapleczem technicznym i administracyjnym.

Po wykonaniu wszystkich prac modernizacyjnych stadion im. Braci Gadajów ma spełniać wymogi licencyjne związane z grą w Fortuna 1. lidze. Z nowoczesnego obiektu będą mogli korzystać nie tylko piłkarze RKS Lechii Tomaszów Mazowiecki, ale także młodzi adepci futbolu, lekkoatleci MKS-u Tomaszów Mazowiecki czy grupa biegowa mistrzyni świata z Tokio Wandy Panfil.

FOTO

Modernizacja infrastruktury sportowej to nie jedyne działania władz miasta w celu rozwoju RKS  Lechii 1923 Tomaszów Mazowiecki. W ciągu ostatnich pięciu lat miasto zwiększyło finansowe wsparcie klubu o ponad 160%. W 2014 roku Lechia otrzymała z budżetu miasta 190 tys. zł, a w tym roku, biorąc również pod uwagę środki z miejskich spółek, do budżetu „Zielono-czerwonych” wpłynie w sumie 0,5 mln zł.

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego apeluje o wsparcie Lechii w sezonie 2018/2019 pierwszej grupy 3. ligi. 11 sierpnia o godz. 17 podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka zmierzą się na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Cztery dni później „Zielono-czerwoni” zagrają na własnym obiekcie z Bronią Radom (początek o godz. 17).


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij