Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-11-20

Nowe ekopracownie w tomaszowskich szkołach

Dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w SP nr 6, SP 12 i SP 13 powstały nowoczesne pracownie na potrzeby edukacji przyrodniczej, biologicznej i ekologicznej. W piątek obyło się symboliczne otwarcie ekopracowni.

Uwzględniając trud jaki włożyli wnioskodawcy w przygotowanie projektów, zarząd podjął decyzję o znacznym zwiększeniu pierwotnie planowanej na konkurs puli środków, co pozwoliło na udzielanie wsparcia dla ponad 160 projektów. Z pozyskanych środków, tomaszowskie szkoły mogły zakupić m.in. szereg pomocy dydaktycznych bezpośrednio związanych z edukacją przyrodniczą, biologiczną i ekologiczną czy także sprzęt audio i wideo.

Dofinansowane zostały projekty, które w znaczny sposób wpłynęły na polepszenie warunków nauczania oraz wyróżniały się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania pracowni. W piątkowym otwarciu ekopracowni wzięły udział m.in. Zofia Szymańska, zastępca prezydenta Tomaszowa oraz Gabriela Stefańczyk-Wlazło, p.o. kierownika Biura Projektów Wydziału Infrastruktury.Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij