Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Obchody 3 Maja w Tomaszowie. Debiut Chóru Miejskiego i koncert Wołyńskich Słowików

Defilada, Apel Pamięci, Msza Święta, występ Chóru Miejskiego i koncert zespołu Wołyńskie Słowiki - tak obchodziliśmy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W obchodach wzięły udział m.in. władze miasta i powiatu, żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, strzelcy, harcerze oraz Bartłomiej Misiewicz, szef gabinetu politycznego Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zespół Wołyńskie Słowiki

O godz. 9 w kościele pw. Św. Antoniego odbyła się uroczysta Msza Święta. Po Eucharystii tomaszowianie przeszli pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie delegacje złożyły kwiaty. Tego dnia, przed publicznością zadebiutował Chór Miejski. Nie zabrakło też Apelu Pamięci, Salwy Honorowej oraz defilady orkiestry i wojska.

O godz. 11.30 na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Wołyńskie Słowiki z Łucka. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała m.in. takie utwory jak: Witaj majowa jutrzenko, Polskie kwiaty czy, Krakowiaczek.

Zespół Wołyńskie Słowiki działa przy Towarzystwie Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki na Wołyniu.  Dzięki profesjonalizmowi choreografów i muzyków ma na swoim koncie występy na Ukrainie i poza granicami kraju. Z racji korzeni, Wołyńskie Słowiki są częstym gościem w różnych miejscach w Polsce.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij