Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Obserwatorium wśród drzew. Nowa ekopracownia w SP 10

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków powstała ekopracownia „Obserwatorium wśród drzew”. Inicjatywa pomoże uczniom rozwijać wiedzę przyrodniczą.

FOTo


Otwarcie pracowni odbyło się 17 czerwca z udziałem m.in. wiceprezydent Izabeli Śliwińskiej, dyrektor Wydziału Edukacji Haliny Szczucińskiej, zastępcy dyrektora Wydziału Inwestycji Gabrieli Stefańczyk-Wlazło oraz Wacławy Bąk – byłej dyrektor szkoły, inicjatorki i autorki pomysłu, a obecnie prezes zarządu TTBS.

Pracownia powstała na przyszkolnym terenie, od lat zadrzewianym przez kolejne roczniki uczniów klas pierwszych w ramach akcji „rosnę razem z drzewkiem”. Na terenie powstałego „Obserwatorium wśród drzew” znalazły się zarówno obiekty służące ogólnemu rozwojowi dzieci - ścieżka zdrowia, ścieżka sensoryczna, „leśna skocznia”, jak i elementy służące do zdobywania wiedzy przyrodniczej - światowidy, labirynty, kostki wiedzy itp. Nie zapomniano też o miejscach przyjaznych małym  zwierzętom, dlatego znajdziemy tu „hotel” i „domki dla owadów”, a także budki lęgowe dla ptaków. Wśród drzew pojawił się zakątek wyposażony w ławki i stoły, dzięki którym będą się tutaj mogły odbywać „zielone lekcje”.

Głównym zadaniem powstałej pracowni jest wykorzystanie tego terenu w celu rozwijania świadomości ekologicznej oraz rozbudzania wśród uczniów nawyku obcowania z naturą.
Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinasowaniu z WFOŚiGW w Łodzi. Wykonanie pracowni wspierała również Rada Rodziców i liczni przyjaciele szkoły.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij