Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Od piątku dostępna przystań!

Na tę informację z pewnością czekało wiele osób. Już w najbliższy piątek  będzie można wybrać się na spacer na miejską przystań! Jej udostępnienie opóźniła pandemia koronawirusa – do niedawna przy tym terenie ustanowiona była kwarantanna oraz punkt badań COVID-19. Od tego weekendu będziemy się jednak mogli już cieszyć z relaksu nad rzeką.

 

Ze względu na sytuację, nie będzie hucznego otwarcia, jednak nie zabraknie muzyki i atrakcji dla dzieci

 

W piątek między 17 a 19 będą mogły one wziąć udział w kosmicznych warsztatach, natomiast w sobotę szykuje się nam powrót tomaszowskich artystów – czas na przystani będzie można spędzić słuchając występu Piotra Goljata –  muzykowanie rozpocznie o godzinie 20. To z pewnością będzie nastrojowy wieczór nad rzeką.

 

Przypominamy, że nadal obowiązują obostrzenia sanitarne i prosimy o ich przestrzeganie.

 

 

Przypomnijmy, miasto pozyskało dofinansowanie na modernizacje tomaszowskiej przystani  w ramach RPO Województwa Łódzkiego całkowity koszt zadania wyniósł 6 640 723,64 zł, a dofinansowanie 3 052,753,10 zł. Projekt obejmuje wspólną aplikację 4 gmin z powiatu tomaszowskiego: Gmina Tomaszów Mazowiecki, Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki, Gmina  Inowłódz, Gmina Rzeczyca wraz z udziałem starostwa Tomaszowskiego. Dotyczy zwiększania atrakcyjności terenów leżących wzdłuż rzeki Pilicy poprzez zagospodarowanie terenów przyległych, przystani, miejsc wodowania kajaków itp.

Wykonane zostały nowe miejsca wodowania kajaków, plaża miejska, trapy widokowe, scena letnia, boiska do siatkówki plażowej , boisko wielofunkcyjne do koszykówki, zagospodarowana została zieleń, powstały węzły sanitarne, szalety, przebieralnie, dwa place zabaw, miejsca gastronomiczne dla food truck, ekspyremantarirum dla dzieci, labirynt  z zieleni dla dzieci, system monitoringu rzeki, nowe oświetlenie oraz alejki i place.

Co w najbliższy weekend na przystani (10-11 lipca)

 

Kosmiczne rakiety, konkursy z upominkami, liryczny koncert Piotra Goljata z zespołem oraz wiele innych atrakcji czeka na tych, którzy w najbliższy weekend (10 i 11 lipca) przyjdą na przystań miejską przy ul. PCK. Do relaksu w kolejnym pięknym miejscu w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają Urząd Miasta i Miejskie Centrum Kultury.

 

Kulturalny weekend z MCK ph. “Kosmiczny Tomaszów” rozpocznie się w piątek o godz. 17. Będzie rodzinnie, kolorowo i wesoło. Najwięcej niespodzianek przygotowano dla najmłodszych, w tym: ozdabianie rakiet kosmicznych, grę sprawnościową “Droga Mleczna”, konkursy czy pokazy latających komet, czyli wielkich baniek mydlanych. Chętni będą mogli skorzystać z fotobudki lub zrobić sobie zdjęcie z “żywą” maskotką - planetą Ziemią.

 

W sobotę, w nowym amfiteatrze, posłuchać będzie można tomaszowskiego muzyka, kompozytora i aranżera Piotra Goljata, który wystąpi z zespołem w koncercie “Przystań pod gwiazdami”. Artyście towarzyszyć będą: Piotr Górka - kontrabas, Sebastian Ruciński - gitary, a także gościnnie Beata Stasiak - wokal. Początek o godz. 20.

 

Zarówno w koncercie, jak i pozostałych atrakcjach udział jest bezpłatny. Przyjdźcie i bawcie się odlotowo! Ze względu jednak na obecną sytuację związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wydarzenia odbywać się będą w reżimie sanitarnym. Prosimy o zachowanie bezpiecznych odległości oraz zdezynfekowanie rąk przed wejściem na przystań na przygotowanych stanowiskach.

                                              

                                                          

                                                                      

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij