Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Ogłoszenie Prezydenta Miasta ‒ konkursy: sport i kultura

Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego informuje, że w związku z art. 10 rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii na skutek zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę COVID-19 i jednoczesnym zagrożeniem realizacji zadań publicznych z zakresu sportu, kultury i rekreacji, odwołuje wszystkie wszczęte i niezakończone konkursy, a także konkursy zakończone wyborem oferenta. Nowe harmonogramy konkursów zostaną podane w późniejszym terminie.

‒ Biorąc pod uwagę obecną sytuację w kraju, zagrożenie koronawirusem, to jak ona dotyka przedsiębiorców, a co za tym idzie również i samorząd,  trzeba uczciwie powiedzieć, że priorytetem jest dla nas zdrowie mieszkańców, pomoc ludziom, osobom prowadzącym działalność gospodarczą – tak byśmy jako miasto przetrwali skutki pandemii – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.  ‒ W realiach, kiedy funkcjonuje zakaz zgromadzeń publicznych, nie można organizować wydarzeń kulturalnych i sportowych, zalecane jest przebywanie w domu, co równocześnie wiąże się z brakiem treningów, przekazywanie funduszy na organizację takich zajęć czy imprez nie jest merytorycznie uzasadnione. Bierzemy mocno pod uwagę to, że żadne planowane wcześniej imprezy kulturalne i sportowe nie odbędą się w tym roku. Jest to dla nas bolesne – bo Love Polish Jazz Festival, Dni Miasta, Dzień Dziecka, Piknik Lokalni Niebanalni, senioriady, biegi, rozgrywki i zawody sportowe, koncerty dla seniorów – wrosły w  krajobraz naszego miasta – jednak sytuacja jest bezprecedensowa i musimy przygotować się na każdy scenariusz. Będziemy robili, co w naszej mocy, ale z pewnością to, co się dzieje, spowoduje wiele oszczędności ze względu na znacznie zmniejszone wpływy do budżetu miasta. Jak już wspomniałem, priorytetem jest dla nas zdrowie mieszkańców i jak najlepsza kondycja tomaszowskich przedsiębiorców – bez nich sport i kultura mogą nigdy nie wrócić do poziomu sprzed pandemii, bo to dzięki nim odbywa się tyle imprez – to oni je wspierają finansowo, to oni również wspierali tomaszowski sport. Teraz my musimy pomóc im – kończy prezydent.   


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij