Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2020-09-14

Pierwszy Bieg im. Bogusława Drozdowskiego za nami

W niedzielę, 13 września, po raz pierwszy odbył się Bieg im. Bogusława Drozdowskiego. Młodsi uczestnicy upamiętnili prekursora łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie biegnąc po bieżni Areny Lodowej. Bieg Główny odbył się trasą Tomaszów Mazowiecki - Spała.

Na starcie Biegu Głównego stanęło 70 biegaczy. Wśród nich nie zabrakło wybitnego tomaszowskiego biegacza i himalaisty Marka Hendzelewskiego oraz laureata Fair Play PKOl i długoletniego działacza społecznego z Tomaszowa – Antoniego Smolarka. „Gdy dowiedziałem się o inicjatywie, żeby w formie biegu uczcić Bogusława Drozdowskiego – w historii miasta jednego z bardziej zasłużonych dla sportu w ogóle, nie tylko dla sportu szkolnego, zdecydowałem się wziąć udział”– powiedział Smolarek.

W Biegu Najmłodszych wystartowało 68 dzieci w wieku 7-16 lat. Udział w biegu był bezpłatny, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz znacznik z numerem startowym. Biegacze  otrzymali medale z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Izabeli Śliwińskiej, Wandy Panfil - zwyciężczyni maratonów w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostonie i w Nagoi w Japonii, Bogumiły Drozdowskiej - małżonki śp. Bogusława Drozdowskiego oraz Prezesa Areny Lodowej - Romana Derksa. Rolę startera powierzono panczeniście i dwukrotnemu olimpijczykowi z Tomaszowa Jaromirowi Radke.

Po skończonym biegu każdy zawodnik mógł skorzystać z darmowych zabiegów fizjoterapeutycznych pod okiem specjalisty od fizjoterapii sportowej Mateusza Ołowni z firmy FIZJOMAT.

Serdecznie gratulujemy najlepszych wyników:

- Bieg najmłodszych 7-9 lat

I miejsce: JAKÓBCZYK NATAN

II miejsce: PIWOWARSKA ANNA

III miejsce: JURA MAJA

- Bieg najmłodszych 10-12 lat

I miejsce: TOMCZYK ZOFIA

II miejsce: ADAMCZYK JAN

III miejsce: TOMCZYK MACIEJ

- Bieg najmłodszych 13-16 lat

I miejsce: SŁOWIŃSKI OLIVER

II miejsce: KULETA WIKTORIA

III miejsce: KOCIUCKA NINA

- Bieg główny open panie:

I miejsce: LUBOJAŃSKA MARTYNA

II miejsce: WANDA PANFIL

III miejsce: NAPŁOSZEK AGATA

- Bieg główny open panowie:

I miejsce: WIECZOREK MARCIN

II miejsce: SENDERAK MATEUSZ

III miejsce: GRAŁEK PIOTR

Pełna lista wyników dostępna jest na stronie www.arenalodowa.pl

 

Źródło: Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij