Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-11-19

Rusza przebudowa ulicy Warszawskiej [OBJAZDY, ZDJĘCIA, WIDEO]

Obecnie trwa procedura przekazania budowy. Prace na odcinku od ul. Ujezdzkiej do ul. Dzieci Polskich rozpoczną się 24 lub 25 listopada. Ta część ulicy Warszawskiej zostanie całkowicie wyłączona z ruchu i uruchomiony zostanie objazd ulicami: Milenijną, Zawadzką, Orzeszkowej i Szeroką. Nie będzie również możliwy wjazd na ul. Warszawską z ulic bocznych na zamkniętym odcinku. Priorytetem wykonawcy jest budowa nowego ronda na skrzyżowaniu z ulicą Chopina. Izabela Pilarczyk - dyrektor Zespołu Budowlanego oddziału łódzkiego firmy Skansa S.A. podkreśliła w trakcie konferencji, - jeśli tylko pogoda nie przeszkodzi - bardzo możliwe, że nowe rondo powstanie w połowie 2016 roku.

Pod koniec przyszłego tygodnia drogowcy rozpoczną również prace na wysokości skrzyżowania ulic Warszawska - Barlickiego - 3 Maja. Na odcinku od ul. Krzywej do mostu na rzece Wolbórce wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Prace w tym miejscu na pewno skończą się przed świętami. Tomaszowianie będą mogli również ominąć ten odcinek ulicami Legionów, Farbiarską (wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy) i Grada.

W trakcie konferencji, przedstawiciele firmy Skansa S.A. zapewniali, że podczas realizacji inwestycji, właściciele nieruchomości zlokalizowanych przy ul. Warszawskiej będą mieli zapewniony dojazd. Firma na bieżąco prowadzi w tej sprawie konsultacje. Na zakończenie konferencji, prezydent Marcin Witko podkreślił, że jak przy każdej tego typu inwestycji musimy być przygotowani na utrudnienia, jeśli chcemy, żeby nasze miasto zmieniało się na lepsze.

1

Kliknij tutaj, aby powiększyć zdjęcie

W przyszłym tygodniu nowy rozkład jazdy MZK

W związku z rozpoczęciem przebudowy ulicy Warszawskiej, w przyszłym tygodniu zostanie opublikowany nowy rozkład jazdy MZK.

Celem zabezpieczenia podstawowych relacji przejazdów (szczególnie dowozu do i z zakładów pracy w Starzycach i "za torami") ulegnie korektom rozkład dla większości linii (przyspieszenie dotychczasowych kursów umożliwiające dowóz na czas trasami objazdowymi) łącznie zograniczeniem dotychczasowej ilość kursów. Większość zmian rozkładowych pozostanie na wszystkie etapy remontu, ulegać będą trasy przejazdowe zgodnie zkolejnymi zamkniętymi odcinkami drogi 713.

Podstawowe zmiany, które wejdą w życie:

- objazd dla zamkniętego odcinka Warszawskiej dla linii Nr 8, 9, 11,22, N i 2 (dla kursów do (z) ZBiEDiM) wyznaczony jest ulicą Milenijną do Ujezdzkiej. Mając świadomość dzisiejszych korków na Warszawskiej w rejonie przejazdu kolejowego, wyjazd z podporządkowanej ulicy Milenijnej na Ujezdzką będzie z pewnością dużym problemem, stąd wyznaczone dla autobusów objazdy ulicą Milenijną będą poddane szczególnemu dozorowi i mogą wymagać dodatkowych korekt. Trasa objazdu dla linii Nr 2, 8, 9, 11- od Warszawskiej przejazd ulicami: Dz. Polskich, Milenijna, Ujezdzka idalej stałymi trasami,

- dla kursów linii Nr 2, 8, 9 do Starzyc i ze Starzyc wprowadza się przystanek krańcowy (z tymczasową pętlą) w okolicach skrzyżowania ulic Zawadzka i Warszawska zwany "Dekorator - pętla". Będzie to najbliższy przystanek dla wyłączonych przystanków w Starzycach na zamkniętym do ruchu odcinku Warszawskiej. Dla linii z trasą przejazdową przez ul. Milenijną do Wysokiej (przykładowo linia Nr 8 do ZBiEDiM-u) autobusy zatrzymają się na przystanku m.in. Warszawska -Cmentarna i Ujezdzka-Tomtex, z których dojście do zamkniętego odcinka jest już niestety długie,

- dla linii Nr 13 trasa przejazdu z wykorzystaniem przejazdu dla komunikacji miejskiej od Zawadzkiej ulicą Główną do dworca (jak na rys. poniżej)

- przy otwarciu dla komunikacji przejazdu od Zawadzkiej do Głównej możliwa dotychczasowa obsługa linii Nr 22 łącznie z dowozem do szkoły w Komorowie (w dni szkolne), jednocześnie w przypadku utrudnień w pokonaniu skrzyżowania Milenijna i Ujezdzka, możliwy przejazd dla linii Nr 8 kursami "za tory". Nastąpi wtedy odwrócenie trasy dowozu linii Nr 8 począwszy od ul. Luboszewskiej poprzez Piaskową i Wysoką z pętlą przy drobiarskich (FM Logistic),

- dla linii Nr 5 - przejazd od centrum do Popiełuszki b/z i dalej przejazd ulicami : Dworcowa, Spalska, Luboszewska i dalej wg stałej trasy po strefie z pominięciem przystanków w Starzycach i przy ulicach Wysokiej i Piaskowej. Uwaga kursy do pracy na godz.: 6:00, 14:00 i 22:00 i po pracy będą skomunikowane zodjazdami (i przyjazdami) linii Nr 8 z (do) krańcówki przy ZBiEDiM, dla części kursów możliwa trasa objazdu z przejazdem od dworca Główną (łącznikiem), Zawadzka, Milenijna, Ujezdzka, dalej stałą trasą,

- autobusy nie będą obsługiwały dotychczasowych przystanków w rejonie Starzyc, uruchomione zostaną dodatkowe przystanki zabezpieczające w największym możliwym zakresie dotychczasowy układ komunikacyjny. Pasażerowie posiadający bilety okresowe na jedną linię będą mogli również korzystać z innych linii docelowych w nowym układzie komunikacyjnym,

Szczegóły tras objazdowych:


Trasy linii nr: 2, 8, 9, 11 i N

1

Trasy przejazdu linii nr: 2 i 8 dla kursów do i z ZBiEDiM, Logistic, Glinnik

2


Trasa przejazdu linii nr 13

3

Podstawowa trasa dla linii nr 5

4

Wariant trasy dla linii nr 5 dla wyznaczonych kursów (tj.: kursy dowożące na godz.: 6, 14, 22 i odwożące po pracy oraz w niedzielę kursy 8:15 z Glinnika i 10:08 z pl. Kościuszki do Glinnika)

5

Konferencja prasowa dot. zmiany organizacji ruchu

Z dziennikarzami spotkali się: Marcin Witko - prezydent Tomaszowa, Izabela Pilarczyk - dyrektor Zespołu Budowlanego oddziału łódzkiego firmy Skansa S.A., Maciej Trzciński - menadżer projektu w firmie Skansa S.A., Tomasz Fręch - inżynier budowy, Andrzej Przybysz - przedstawiciel MZK w Tomaszowie oraz bryg. Krzysztof Iskierka, przewodniczący komisja Bezpieczeństwa Publicznego i Transportu w Radzie Powiatu tomaszowskiego.
Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij