Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-09-21

Ruszają Eko-patrole ENERIS

W naszym mieście startuje konkurs „Eko-patrol ENERIS” promujący zaangażowanie w działania pro-ekologiczne dzieci i młodzieży. W ciągu dwóch miesięcy eko-dzieciaki będą realizować swoje pomysły na ochronę środowiska i walczyć o atrakcyjne nagrody ufundowane przez tomaszowski oddział ENERIS S.A., pomysłodawcę konkursu. Patronem konkursu jest Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

plakat


Troska o środowisko mierzona czynami, nie deklaracjami

Celem konkursu „Eko-patrol ENERIS” jest budowanie wśród dzieci i młodzieży poczucia odpowiedzialności za stan środowiska oraz promowanie postaw ekologicznych. Głównym kryterium branym pod uwagę w konkursie będzie realny wpływ działań uczestników na stan otaczającego ich środowiska, a także jakość i liczba podejmowanych przez nich działań.

- W konkursie „Eko-patrol ENERIS” nacisk kładziemy na zaangażowanie młodych ludzi. Jesteśmy przekonani, że ta inicjatywa i czynne działanie na rzecz środowiska będą kształtować świadomość ekologiczną młodych ludzi. Zależy nam na tym, aby zgłaszający się do konkursu uczniowie poczuli, że mogą i potrafią zmienić na lepsze swoje najbliższe otoczenie, a także poczuli prawdziwą satysfakcję z bycia strażnikiem przyrody - powiedział Rafał Korzeniowski, dyrektor Oddziału ENERIS S.A. w Tomaszowie Mazowieckim, organizator konkursu.

Konkurs objęty został patronatem Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, który, podobnie jak w przypadku pozostałych lokalnych inicjatyw edukacyjnych ENERIS, zachęca mieszkańców miasta do aktywnego włączenia się w proekologiczne działania.

- Chętnie wspieramy i będziemy wspierać wszystkie proekologiczne działania. Zwłaszcza te, w które angażowane są młodzi ludzie, dzieci z Tomaszowa Mazowieckiego. To kolejny projekt realizowany przez ENERIS w naszym mieście. „Ogrody wertykalne”, które powstały w ramach Programu Grantowego ENERIS spotkały się z dużą sympatią naszych mieszkańców. Jestem przekonana, że tym razem będzie podobnie. Mam nadzieję, że te działania wzmocnią proekologiczne zachowania wśród mieszkańców Tomaszowa – powiedziała Zofia Szymańska, zastępca prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego.  

Proste zasady i atrakcyjne nagrody

Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów klas 5-6 szkół podstawowych oraz gimnazjów zlokalizowanych na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. Każdy z patroli powinien składać się z 3-5 uczniów i dorosłego opiekuna. Grupy będą dokumentować swoje aktywności poprzez robienie zdjęć, opisy, prowadzenie dziennika oraz wypełnianie prostej Karty Pracy Eko-patrolu, opisując w niej zakres działań.

- Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy się zarejestrować i pobrać z naszej strony niezbędne dokumenty. Nagrodami dla uczestników, poza satysfakcją i nowymi doświadczeniami, będzie przydatny sprzęt elektroniczny: tablety i czytniki książek - powiedziała Magdalena Sułek-Domańska, Dyrektor ds. Komunikacji ENERIS.

Konkurs rozpoczął się 15 września, rejestracja zgłoszeń potrwa do 10 listopada (do konkursu można przystąpić w dowolnym okresie w tym czasie). Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec listopada, w trakcie Europejskiego Tygodnia Odpadów. Wszystkie informacje na temat konkursu są dostępne na stronie www.grupa-eneris.pl/edukacja. Patronem konkursu jest Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij