Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Spacer z zielenią w tle

Miejskie Centrum Kultury i działająca w jego strukturach Informacja Turystyczna zapraszają na kolejny Spacer po Tomaszowie. 17 czerwca będzie można posłuchać opowieści na temat obecnie porastającej obszar miejskiej enklawy zieleni, którą jest park „Solidarność”. Nie zabraknie informacji dotyczących historii tego miejsca, czyli dawnego ogrodu należącego do Antoniego hr. Ostrowskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.Spacer zatytułowany „Tu bije serce dawnej puszczy...” poprowadzi Magdalena Sepkowska, kustosz Działu Przyrodniczego Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Zbiórka uczestników o godz. 10.45 przy MCK Browarna, ul. Browarna 7.

W hrabiowskim ogrodzie znajdował się sad, miejsce przeznaczone na uprawę warzyw, chmielnik, a także część spacerowo-rekreacyjna, powstałe na miejscu dawnej puszczy porastającej niegdyś obecne tereny miasta. Śladem minionych czasów są okazałe dęby - pomniki przyrody, z pewnością pamiętające dawnych mieszkańców pałacu. O tym i innych tajemnicach skrywanych przez to miejsce będzie można posłuchać już w najbliższą sobotę.

Zapraszamy w imieniu organizatorów.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij