Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Sportowe powołania z „Dwunastki”

Uczeń SP 12 Olgierd Skóra w imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Siatkarskich Ośrodków Szkolnych został powołany na zgrupowanie w ramach programu Kadra Polski SOS U-14 i będzie uczestniczył w dwuletnich przygotowaniach do turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy w 2022 roku. Wśród uczniów SP 12 jest również Igor Owczarczyk, który uczestniczył w Akademii Młodych Orłów. Jest to projekt zainaugurowany przez Polski Związek Piłki Nożnej w 2014 roku. Igor Owczarczyk (rocznik 2009) uczestniczył w obu zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów. Był jednym z dwóch reprezentantów województwa łódzkiego. Igor na co dzień trenuje w klubie RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki pod opieką trenera Radosława Wilczyńskiego.

Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim od 2018 r. realizuje Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Powstały one w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży. Jego celem jest upowszechnianie sportu, głównie piłki siatkowej. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego. Trenerem Akademii Młodych Orłów i SOS w SP 12 jest nauczyciel wychowania fizycznego Cezary Świech. Trenerem klubowym Krzysztof Kurzdym.

W ramach Akademii przeprowadzane są cztery razy w roku zgrupowania, na które zaprasza się najzdolniejszych młodych piłkarzy i piłkarki z kilku roczników z całego kraju. W tym roku chłopcy z rocznika 2009 zadebiutowali na zgrupowaniach AMO. Rozpoczęli dwuletni cykl przygotowań, które mają ich doprowadzić do najmłodszej reprezentacji naszego kraju U-15. Będzie to dla nich niezwykle intensywny czas. W tym roku odbyły się już dwa zgrupowania: Letnia Akademia Młodych Orłów oraz Jesienna Akademia Młodych Orłów. Osiągnięcia sportowe uczniów to powód do ogromnej satysfakcji dla całej społeczności szkolnej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij