Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„Sto uśmiechów” z Wilna. Koncert dla seniorów

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego zaprasza na spotkanie z tradycjami "kultury polskiej w Wilnie".  3 marca o godzinie 17 w sali kina „Włókniarz” odbędzie się koncert  zespołu śpiewu i tańca „ Sto uśmiechów”. Kultura polska na Wileńszczyźnie cieszy się dużym uznaniem tomaszowskich seniorów.Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz Macieja Kostrzewy.
Maciej Kostrzewa urodził się 06.05.2012 roku z rozszczepem podniebienia miękkiego i częściowo twardego. Wykonano z powodzeniem jednorazowy zabieg w wieku 7 miesięcy w IMID w Warszawie. Przed operacją stwierdzono lekkie wodogłowie bezoperacyjne zanikające do okresowej kontroli TK i RM. Pomimo zaawansowanej diagnostyki metabolicznej, genetycznej i eurologicznej, nie udało się ustalić jednoznacznego rozpoznania przyczyny opóźnienia rozwoju.Obecnie Maciek nie potrafi samodzielnie utrzymać głowy w pionie, usiąść, chodzić, nie mówi, jest silny, ale ma problem z kontrolowaniem swoich ruchów.W listopadzie 2017 Maciek został zakwalifikowany do kosztownej, w pełni płatnej terapii przeszczepu komórek macierzystych w klinice w Lublinie. Jest to terapia bez skutków ubocznych, która pozwoli na lepszą kontrolę Maćka nad swoim ciałem, ewentualną odbudowę uszkodzonych komórek nerwowych, wzmocni efekty rehabilitacji.


Bilety na koncert można bezpłatnie otrzymać w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta ( bud. C pok. 1 i 2). Serdecznie zapraszamy.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij