Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Sukcesy kręglarek Pilicy

Od 7 do 13 czerwca na kręgielni w Lesznie odbywał się międzynarodowy turniej kręglarski pod nazwą XXVIII Memoriał St. Krzymińskiego i B. Nowackiego. Była to 6 kolejka Młodzieżowego Grand Prix. Bardzo dobrze wypadły w nim juniorki młodsze Pilicy, które na 8 miejsc finałowych wywalczyły 3 miejsca i przy okazji pobiły własne rekordy życiowe.

Kornelia Kujda zakwalifikowała się na 1 miejscu z wynikiem 598/568 i tym samym wygrała zawody przed Lucie Slavikovą z SKK Primator Nachod i Nikolą Kobiór z KS Polonia Łaziska Górne.

Z kolei Aleksandra Skoneczna zajęła 4 miejsce z wynikiem 561/576, a Julia Karp miejsce 8 z wynikiem 565/530. To bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski juniorów młodszych, które odbędą się już w najbliższy weekend.

Bardzo dobry start zaliczyła Karina Borkowska zajmując 4 miejsce w kategorii dziewcząt. Miejsca naszych pozostałych zawodników:

- młodziczki: Oliwia Górecka 12, Alicja Romanowska 16, Oktawia Górecka 28, Magdalena Racka 31,
- młodzicy: Przemysław Borkowski 10, Wojciech Kobacki 34,
- juniorki młodsze: Wiktoria Król 13, Małgorzata Kompa 15, Daria Zdulska 20, Emilia Jaworska 23,
- junior młodszy: Michał Skalski 10.

KS Pilica zajął 4 miejsce w klasyfikacji klubowej.

Turniej miał charakter międzynarodowy, ponieważ uczestnikami byli również zawodnicy z SKK Primator Nachod (CZE) oraz SKK Trstena Starek (SVK). Był rekordowo obsadzony - brało w nim udział 220 zawodników.

Był to ostatni w tym sezonie turniej z cyklu Młodzieżowego Grand Prix. Kornelia Kujda w całym cyklu zajęła 3 miejsce, a Aleksandra Skoneczna miejsce 6.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij