Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Święto Narodowe 3 Maja [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pokaz tańców narodowych, rozstrzygnięcie konkursu „1918-2018 – 100 lat Niepodległej”, wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych z udziałem Chóru Miejskiego „Artis Gaudium” i uroczysta Msza Święta – tak Tomaszów Mazowiecki uczcił 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

FOTO

3 maja, w Święto Narodowe Trzeciego Maja i uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, o godz. 9.00 w Sanktuarium Świętego Antoniego odbyła się Msza Święta. Po Eucharystii tomaszowianie przemaszerowali na pl. Tadeusza Kościuszki. Tam delegacji złożyły kwiaty pod pomnikiem generała lejtnanta Wojska Polskiego, a głos zabrał m.in. prezydent Marcin Witko.

Przed południem na terenie pl. Tadeusza Kościuszki rozpoczął się pokaz tańców narodowych „Fantazja Polska”. Mieszkańcy miasta mieli okazję zatańczyć „Poloneza dla Niepodległej”. Rozstrzygnięto też konkurs „1918-2018 – 100 lat Niepodległej” zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Na zakończenie odbyło się wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych z udziałem Chóru Miejskiego „Artis Gaudium”. Tomaszowianie otrzymali przygotowane specjalnie na tę okazję śpiewniki patriotyczne.

FOTO

FOTO

FOTO

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą po konstytucji Stanów Zjednoczonych spisaną ustawą zasadniczą na świecie. Ustawa Rządowa z 3 maja 1791 r. stanowiła zwieńczenie reform Rzeczpospolitej podjętych w okresie obrad Sejmu Czteroletniego (1788-1792).

Fot. Dariusz KwapisiewiczTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij