Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszów na rzecz zwierząt

Tomaszów Mazowiecki intensywnie prowadzi program przeciwdziałania bezdomności wśród zwierząt. W tym roku przeznaczono na te działania prawie pół miliona zł. W jego realizacji pomaga zespół ds. zwierząt powołany przez prezydenta w Urzędzie Miasta.

Podczas dzisiejszego briefingu prasowego z udziałem Janusza Wojciechowskiego – komisarza UE ds. rolnictwa, prezydent Marcin Witko ogłosił również wynik głosowania w ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego – wygrał projekt związany ze schroniskiem, którego pełnomocnikiem jest Jarosław Batorski.


- Jutro przypada Światowy Dzień Zwierząt. I tak się świetnie składa, że w ostatnich godzinach w Tomaszowie Mazowieckim rozstrzygnięta została kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Miło mi poinformować, że w Tomaszowie zwierzęta wygrały – poinformował prezydent Marcin Witko. - Zwierzęta pełnią ważną rolę w naszym życiu, często dla samotnych osób są jedynymi przyjaciółmi, pomagają osobom z niepełnosprawnościami, dlatego w Tomaszowie Mazowieckim jakiś czas temu powstał zespół ds. zwierząt, w ramach którego urzędnicy, również po godzinach pracy, działają na ich rzecz. Naszym celem jest budowa nowego miejsca dla bezdomniaków, Centrum Opieki nad Zwierzętami Bezdomnymi, ale chcemy by docelowo takie miejsce nie było potrzebne, aby tych bezdomnych zwierząt w ogóle nie było. Stąd te nasze szerokie działania na rzecz dobrostanu zwierząt – mówił prezydent Marcin Witko.

- Z wielkim uznaniem i podziwem patrzę na to, co dzieje się w Tomaszowie Mazowieckim. To ochrona zwierząt na najwyższym, europejskim poziomie, taka jaka właśnie powinna być. Gratuluję mieszkańcom miasta tego wyboru, ze zdecydowali się na troskę o schronisko, o dobro zwierząt w ramach Budżetu Obywatelskiego. W tych działaniach, które podejmuje Tomaszów Mazowiecki i pan prezydent Marcin Witko, póki co Unia Europejska nie udziela wsparcia, dlatego, że ochrona zwierząt domowych nie jest częścią polityk europejskich. Aktualnie podejmuje intensywne działania, żeby była, aby tego typu działania na rzecz zwierząt jak w Tomaszowie Mazowieckim mogły być również finansowane z funduszy europejskich, gorąco namawia mnie również do tego prezydent Marcin Witko – powiedział Janusz Wojciechowski, komisarz UE ds. rolnictwa.


Przypomnijmy każdy mieszkaniec Tomaszowa może złożyć wniosek na darmową sterylizacje/kastrację psa/kota, suczki/kotki. Do tego są bezpłatne szczepienia przeciwko wściekliźnie, ale warunkiem otrzymania jest zaczipowanie zwierzaka. Czipowanie również jest bezpłatne. Zespół rejestruje zwierzaki w międzynarodowej bazie, co w przypadku np. zagubienia zwierzaka, ułatwia jego odnalezienie. Do teraz w ramach programu złożono już 1270 wniosków.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij