Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Tomaszów na Zgromadzeniu Związku Miast Polskich

Ponad 350  samorządowców, prezydentów, burmistrzów, przewodniczących RM wzięło udział w XXXVII Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich, który odbył się w ostatni weekend w  Dąbrowie Górniczej. Wzięli w nim również udział prezydent Marcin Witko i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kuchta.

delegaci Związku Miast Polskich


Spotkanie było połączone z przypadającym w tym roku jubileuszem 25-lecia restytucji ZMP oraz 100-leciem praw miejskich Dąbrowy Górniczej. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele parlamentu i rządu.

3 marca delegaci uzgodnili tezy programu działań Związku w obecnym roku. Za najważniejsze wyzwania uznali m.in. finanse samorządowe, kwestie edukacji, planowania przestrzennego. Natomiast w zespołach tematycznych dyskutowali o finansach miast (konsolidacji VAT), edukacji (likwidacji gimnazjów), polityce społecznej (program 500+) oraz ustawie o rewitalizacji. Drugiego dnia spotkania samorządowców delegaci przyjęli wnioski zespołów oraz program działania Związku na następny rok.

Źródło: www.zmp.poznan.pl

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij