Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta zakwalifikowało się do programu Fundacji Biedronki

Czterdziestu podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn otrzymało świąteczne paczki od Fundacji Biedronki. Było to możliwe dzięki programowi „Radosne Święta z Fundacją Biedronki”, do którego zakwalifikowało się łącznie blisko 370 placówek, w tym Koło Tomaszowskie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, które prowadzi wspomniane Schronisko. Świąteczne paczki zostały wręczone obdarowanym podczas tegorocznej Wigilii Bożego Narodzenia.

Warto przypomnieć, że celem działalności Tomaszowskiego Towarzystwa jest prowadzenie domów całodobowego pobytu i innych placówek pomocy bezdomnym oraz ubogim, starszym, chorym i innym osobom potrzebującym pomocy. Oprócz tego w jego zakresie znajduje się działalność dobroczynna, profilaktyczna i resocjalizacyjna, a w szczególności: udzielanie wsparcia duchowego, pomocy socjalnej (nocleg, wyżywienie, odzież, itp.), udzielania pomocy medycznej, prawnej a zwłaszcza występowanie w imieniu bezdomnych w obronie ich praw, organizowanie pracy, uwzględniając możliwość zatrudnienia bezdomnych i osób pozbawionych środków do życia, pomoc w integracji zawodowej i społecznej, prowadzenie działalności wychowawczo-oświatowej, przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii, prowadzenie terapii uzależnień.

Koło Tomaszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta działa od 2004 roku. W roku 2010 noclegownia przekształcona została w schronisko, świadczące pomoc całodobową. Koło przystąpiło do porozumienia na rzecz Rozwoju Lokalnego w Powiecie tomaszowskim, tym samym włączając się w Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i realizuje Program Przeciwdziałaniu Bezdomności i łagodzenia jej skutków. Od 2013 r. prowadzi co rocznie ogrzewalnię dla Osób Bezdomnych.

Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” przeznaczony jest dla podmiotów sprawujących opiekę głównie nad seniorami, którym Fundacja Biedronki przekazuje bożonarodzeniowe prezenty. Do programu zakwalifikowało się łącznie blisko 370 placówek. Przebywa w nich ponad 30 000 podopiecznych. Wartość ufundowanych prezentów, które zawierają słodycze i kosmetyki, sięga 1,2 mln zł. Z województwa z programu Fundacji Biedronki skorzystało 28 jednostek. Największy procent uczestników projektu stanowią Domy Pomocy Społecznej (54%), drugie miejsce pod tym względem zajmują Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze (16%). Paczki dla seniorów trafiły również do mieszkańców hospicjów i schronisk dla bezdomnych.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij