Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Uwaga na silny wiatr – informacja dla zarządców i właścicieli budynków

W nawiązaniu do pisma Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tomaszowie Mazowieckim w związku z prognozami zagrożeń IMGW wskazującymi w najbliższych dniach na wystąpienie na terenie całej Polski burz z opadami deszczu, śniegu, gradu oraz porywami wiatru, a miejscami nawet huraganu, przypomina o konieczności zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu przez właścicieli lub zarządców obiektów budowlanych w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziałujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.

Zaleca się, zapewnienie sobie i najbliższym schronienia, przygotowania się na czasowe ograniczenia w dostawach energii elektrycznej, a także zabezpieczenia mienia, które w wyniku działania żywiołu mogłoby zostać zniszczone lub, porwane przez wiatr, mogłoby stwarzać wtórne niebezpieczeństwo. W tych okolicznościach prosi się o zachowanie gotowości do ewentualnej współpracy z organem nadzoru budowlanego.
Źródło: Wydział Zarzadzania Kryzysowego i Monitoringu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij