Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

"W cieniu przydrożnego krzyża"- spotkanie artystyczne

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, filia Dzielnicowy Ośrodek Kultury zaprasza 14 marca 2018 r. o godz. 18 do siedziby filii przy ul. Gminnej 37/39 na spotkanie artystyczne, z cyklu "Wieczory ze sztuką". Ideą jest prezentowanie twórczości osób o różnych zainteresowaniach i pasji.
W programie zaplanowano wernisaż wystawy fotografii krzyży i kapliczek drewnianych autorstwa Zygmunta Dziedzińskiego, mini koncert w wykonaniu wokalistów Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz prezentację na temat kapliczek i krzyży przydrożnych autorstwa Jarosława Cielebona, zatytułowaną „Drogowskazy do Nieba. Krzyże i kapliczki w polskiej tradycji ludowej".

Nowością tegorocznych spotkań będzie możliwość poznawania pasji mieszkańców miasta, przy udziale gości z dzielnicy Białobrzegi. Tym razem, tomaszowianin Zygmunt Dziedziński, pasjonat lokalnej historii, turystyki rowerowej, fotografii, członek Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego, zaprezentuje na wystawie niewielkie obiekty kultu religijnego jakimi są kapliczki i krzyże, które sfotografował w trakcie swoich wyjazdów turystycznych po Polsce. Gościem reprezentującym dzielnicę Białobrzegi będzie Jarosław Cielebon, historyk z wykształcenia i zamiłowania, który przedstawi subiektywną prezentację dotyczącą znaczenia, funkcji i historii tych budowli. Wieczór wzbogacą muzycznie wokaliści, doskonalący swoje umiejętności w MCK - u pod opieką Beaty Niedzielskiej.
Wstęp wolny.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury filia DOK


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij