Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

W cieniu przydrożnego krzyża

Spotkanie w ramach cyklu „Wieczory ze sztuką”  zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury filię DOK odbyło się 14 marca. W klimat wieczoru wprowadzili nas wokaliści  MCK-u przygotowani przez Beatę Niedzielską, którzy wykonali utwory przygotowane specjalnie na tę okazję.
Kluczowym elementem programu był wernisaż wystawy fotografii krzyży i kapliczek drewnianych. Jej autor Zygmunt Dziedziński, wprowadził gości w tematykę zdjęć, ich znaczenie oraz motywy powstania wystawy. Jarosław Cielebon dokonał subiektywnej prezentacji „Drogowskazy do Nieba. Krzyże i kapliczki w polskiej tradycji ludowej”. W bardzo ciekawy sposób ukazał kategorie w jakich są one rozpatrywane.

W drugiej części wszyscy podziwiali zdjęcia pięknych kapliczek i krzyży, wymieniali się doświadczeniami i spostrzeżeniami w rozmowie z autorem wystawy. Był to bardzo inspirujący wieczór, spędzony w artystycznym nastroju.

Źródło: MCK


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij