Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


W Grotach Nagórzyckich trwa remont

Co najmniej do końca września Groty Nagórzyckie będą zamknięte dla zwiedzających. W obiekcie trwają niezbędne prace zabezpieczające.


FOTO

Roboty górnicze wykonuje Zakład Robót Górniczych i Wysokościowych AMC Andrzej Ciszewski z Morawicy koło Krakowa. W ramach umowy zostanie wykonana przebudowa tamy podsadzkowej w rejonie klatki schodowej z uzupełnieniem pustek piaskiem i pianą mineralno - cementową.
Przebudowa tamy polega na wymianie stojaków drewnianych na rury stalowe i wymianie desek tamy na nowe. W czasie, który upłynął od udostępnienia Grot dla zwiedzających, okazało się, że warunki panujące w wyrobiskach są bardzo trudne (duża wilgotność)  dla zabezpieczonego drewna i w przyszłości również należy liczyć się z koniecznością systematycznej wymiany ulegających naturalnemu zniszczeniu elementów konstrukcji drewnianych.

Przepraszamy za utrudnienia.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij