Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Walka ze smogiem. Możesz uzyskać dotację na wymianę starego pieca

Do 7 maja można złożyć wniosek o udzielenie dofinansowania na wymianę źródeł ciepła. W ramach programu dotacja może zostać udzielona w wysokości do 40% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

FOTO

Trwa czwarty nabór wniosków o dofinansowanie na wymianę starych pieców na nowe ekologiczne źródła ciepła w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji na lata 2017-2018. Środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

O dotację mogą ubiegać się m.in. osoby fizyczne, osoby prawne, wspólnoty mieszkaniowe i przedsiębiorcy. W ramach programu dofinansowania zostaną udzielone na wymianę starych pieców  i zastąpienie ich: kotłownią  gazową, kotłownią olejową, podłączeniem do sieci cieplnej, ogrzewaniem elektrycznym, kotłownią na biomasę, kotłownią węglową czy odnawialnym źródłem energii (pompa ciepła

Wzór wniosku można pobrać TUTAJ lub w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta (budynek A, II piętro, pokój nr 46).

Wypełnione dokumenty należy złożyć do 7 maja br. w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego (budynek A, parter).

Wymiana pieców na bardziej ekologiczne źródła ogrzewania to jeden z projektów realizowanych w Tomaszowie Mazowieckim w ramach walki ze smogiem. W trzech poprzednich etapach do Urzędu Miasta wpłynęło ponad 500 wniosków o dofinansowanie. Magistrat zawarł już ponad 230 umów, a kolejne są sukcesywnie podpisywane. Największym zainteresowaniem cieszą się dotacje na wymianę starych pieców i zastąpienie ich kotłownią  gazową.

Masz pytania?

Szczegółowe informacje zostały zawarte w regulaminie. Można je również uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska (budynek A, II piętro, pokój nr 46, tel. 44 724 23 11 wew. 252, 262).

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij