Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Wi-fi, monitoring i gniazda USB. Przetargi na hybrydowe autobusy ogłoszone!

Miasto i MZK ogłosili już przetargi na zakup 25 hybrydowych autobusów. Nowy tabor zastąpi wysłużone miejskie autobusy. W nowoczesnych pojazdach nie zabraknie wi-fi. Będzie można również naładować telefon.

mzk

Nowe autobusy będą wyposażone w monitory LCD pokazujące m.in. trasę i czas przejazdu, informacje o najbliższych przystankach, wiadomości miejskie, pogodę. Pojazdy będą również umożliwiały bezprzewodowy, szybki dostęp do Internetu (wi-fi). W autobusie będzie można też naładować telefon komórkowy. Wraz z nowym taborem, nie zabraknie udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Pojawią się rozkładane rampy, które będą umożliwiały bezproblemowy wjazd wózkiem inwalidzkim, specjalne, elektroniczne tablice na boku pojazdów dla osób niedowidzących. Hybrydy będą oczywiście ekologiczne (będą  emitowały do środowiska minimalną ilość substancji szkodliwych) i  ciche.

W nowej bazie będzie mieściła się m.in. nowoczesna dyspozytornia z urządzeniami pozwalającymi na monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym.

Miasto ogłosiło przetarg na zakup 20 autobusów, a MZK na 5. Oferty można składać do 2 lutego 2017 roku. Łączna wartość projektów to ponad 66 mln zł, a umowa na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego opiewa na ponad 34 mln zł.

Z nowych autobusów mieszkańcy będą mogli korzystać w przyszłym roku.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij