Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Witajcie w naszej bajce” – Dzień Otwarty w „Dwunastce”

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno– Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim stało się organizowanie Dnia Otwartego dla przyszłych uczniów, przedszkolaków i ich rodziców. Celem takiego spotkania jest przedstawienie bogatej oferty edukacyjnej placówki, pokazanie zaplecza naukowego i sportowego, a tym samym zachęcenie do nauki w murach naszej szkoły.Tegoroczny Dzień Otwarty odbył się 23 lutego i przebiegał pod hasłem: „Witajcie w naszej bajce”, zaczerpniętym z książki Jana Brzechwy. Szkoła zamieniła się w baśniową Akademię pana Kleksa, którą mali goście wspólnie z rodzicami odkrywali, poznawali i podziwiali. Nie zabrakło świetnej zabawy, ponieważ na przybyłych czekały różnorodne atrakcje. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego obejrzenia przedstawienia „Muchy Samochwały” przygotowanego przez zespół teatralny „Gadu-gadu”.Później dzieci miały okazję zobaczyć nietypowe zajęcia otwarte na pływalni oraz uczestniczyć w zabawach sportowych. Po nich nasi goście udali się na zwiedzanie klas lekcyjnych, w których odbywały się ciekawe pokazy i zajęcia edukacyjne. Dzieci, między innymi, miały możliwość zabawy na wirtualnym „magicznym dywanie”, wzięcia udziału w lekcji kleksografii, obejrzenia interesujących doświadczeń z dziedziny fizyki i chemii czy wykonania „ptaka – dziwaka”. Mogły także pobawić się z językiem angielskim na tablicy interaktywnej, założyć gogle VR oraz obejrzeć pokaz możliwości robota Photon i pracy drukarki 3D. Atrakcji było o wiele więcej. Mali goście, wykonując kolejne zadania, zdobywali piegi i jako nagrodę odbierali drobne upominki. Rodzice oraz przyszli uczniowie i wychowankowie przedszkola mogli przekonać się, że nasza szkoła ma wiele do zaoferowania, a pobyt w murach „dwunastki” to nie tylko nauka, ale także dobra zabawa.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij