Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Wychowanek Akademii Piłkarskiej w drużynie seniorskiej Lechii

Zawodnik Akademii Piłkarskiej Lechii Tomaszów Mazowiecki z rocznika 2007 Bartosz Bogus podpisał profesjonalny kontrakt z seniorską drużyną zielono-czerwonych. To pierwszy wychowanek tomaszowskiego klubu, który swoją ciężką pracą na treningach zapracował sobie na to wyróżnienie. Umowa została podpisana do 31 grudnia 2026 roku.Bartosz ma 16 lat i swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w drużynie młodzieżowej Orlika Ujazd. W 2019 roku został zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Lechii i pracował pod okiem trenera Bartłomieja Jeske. Przez ponad cztery lata występów ciężko trenował i doskonalił swoje umiejętności. Nie umknęło to sztabowi szkoleniowemu pierwszej drużyny występującej w I grupie III ligi. Trener Mateusz Milczarek w rundzie jesiennej obecnego sezonu postanowił włączyć go do pierwszego zespołu. Bartosz wystąpił w trzech meczach o ligowe punkty spędzając na boisku 76 minut. Swoją postawą, zaangażowaniem na treningach oraz umiejętnościami zapracował na pierwszy w historii Akademii Piłkarskiej Lechii kontrakt z pierwszą drużyną. Tym samym młody piłkarz będzie reprezentował zielono-czerwone barwy przez prawie trzy lata do 31 grudnia 2026 roku.

Przykład Bartosza Bogusa jest potwierdzeniem tego, że warto walczyć o swoje marzenia i ciężką pracą doskonalić swoje piłkarskie umiejętności każdego dnia. Bardzo cieszymy się, że mamy w Tomaszowie Mazowieckim i okolicach zdolnych, młodych zawodników, którzy trenują w Akademii Piłkarskiej Lechii. Liczymy, że w najbliższej przyszłości kolejni wychowankowie zasilą szeregi pierwszej drużyny i będą stanowić o sile zielono-czerwonych.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij