Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wyścig Szlakiem walk mjr Hubala przejedzie ulicami Tomaszowa

Tomaszów znalazł się na mapie wyścigu kolarskiego Szlakiem walk majora Hubala, który odbędzie się w dniach 21-24 kwietnia. Przejedzie on przez miejscowości, które mają związek z działalnością Henryka Hubala-Dobrzańskiego. I etap odbędzie się w naszym mieście.

Konferencja prasowa - wyścig kolarski Szlakiem walk majora Hubala

Wyścig wróci do kalendarza krajowych imprez kolarskich po sześcioletniej przerwie. Zawody odbędą się w regionie, w którym po kampanii wrześniowej 1939 roku walczył Oddział Wydzielony WP majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Prolog będzie miał miejsce w Skarżysku-Kamiennej (21 kwietnia), a następnie kolarze odwiedzą Tomaszów Mazowiecki (22 kwietnia), Opoczno i Poświętne (23 kwietnia) oraz Końskie (24 kwietnia). Start zapowiedziały wszystkie krajowe grupy kolarskie, a także kilka zagranicznych.

W Tomaszowie kolarze przejadą przez pl. Kościuszki, a także ulicami: Legionów, Fabryczną i Piłsudskiego. O godz. 16 na płycie głównej pl. Kościuszki zaprezentowane zostaną wszystkie ekipy. Godzinę później rozpocznie się wyścig. Zawodnicy będą mieli do pokonania 68 kilometrów. Dekoracja została zaplanowana na godz. 19. W ramach wyścigu zorganizowane zostaną zawody kolarskie dla dzieci z klas 1-6 (godz. 15:45), a wieczorem odbędzie się koncert patriotyczny (godz. 19.20). Tego dnia złożone zostaną również kwiaty pod pomnikiem majora Hubala.

Major Henryk Dobrzański „Hubal” był dowódcą Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego i Okręgu Bojowego Kielce. W Tomaszowie znajduje się 25. batalion dowodzenia im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Konferencja prasowa podczas której przedstawiono szczegóły wyścigu odbyła się w środę (13 kwietnia) w Sali Obrad Urzędu Miasta. Z dziennikarzami spotkali się: dyrektor wyścigu Andrzej Sypytkowski, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, burmistrz Opoczna Rafał Kądziela i wójt gminy Poświętne Michał Franas.

Szczegółowe informacje na temat majora Henryka Dobrzańskiego są dostępne na stronie - www.majorhubal.pl
Mapa I etapu
Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij