Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


XI Piknik Organizacji Pozarządowych Lokalni Niebanalni za nami!

Piknik Organizacji Pozarządowych "Lokalni Niebanalni" odbył się 26 sierpnia na Przystani Miejskiej. Gwiazdami tegorocznej edycji byli kabaret „Nowaki” oraz Andrzej  Grabowski.  W trakcie imprezy, na terenie Przystani Miejskiej zaprezentowało się 35 stowarzyszeń, fundacji, podmiotów działalności pożytku publicznego oraz nieformalnych grup inicjatyw lokalnych prowadzących działalność na terenie naszego miasta.

Nie zabrakło, popularnego zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników, konkursu z nagrodami ph.„Zdrowo na wesoło”. Wydano w sumie 500 kart. Tradycyjnie nagrody dla uczestników zabawy ufundowały podmioty III sektora biorące udział w pikniku oraz Prezydent Miasta.

Podczas Pikniku prowadzona była akcja bezpłatnych badań mammograficznych dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Uhonorowani zostali trener i siatkarze I ligowej KS Lechia.

Zostały wręczone medale dla Przyjaciół Miasta Tomaszowa Mazowieckiego z okazji 50-lecia założenia Towarzystwa Przyjaciół Miasta Tomaszowa Mazowieckiego następującym osobom:

 • Ewa Adamska
 • Antoni Smolarek
 • Jerzy Wojniłowicz

W trakcie pikniku rozstrzygnięty został Konkurs Kreatywności Społecznej LOKALNI NIEBANALNI. „Inicjatywa społeczna 2018”. Nagrodę otrzymała: Ochotnicza Straż Pożarna Tomaszów Maz. – Białobrzegi za inicjatywę „Bezpieczna dzielnica”

Nagrodzona inicjatywy to akcja „Bezpieczna dzielnica” prowadzona przez OSP Białobrzegi od 2012 roku, która przybiera różne formy: prelekcje, pokazy multimedialne, pogadanki z zakresu ochrony p. pożarowej i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W/w okresie strażacy roznosili ulotki pt. „Nie dla czadu” i „Stop wypalaniu traw” do każdego domu w dzielnicy Białobrzegi. Odbyły się także prelekcje „Nie dla czadu” dla seniorów i pokazy z zakresu udzielania pomocy medycznej. OSP za realizację tego programu była nominowana do Florianów 2018 – Strażackich Oskarów.

W kategorii „Animator społeczny 2018”, nagrodzono Zofię Męcinę, która od trzech lat jest organizatorem rajdu pieszo – rowerowego „Ocalić od zapomnienia” odbywającego się corocznie z okazji „Dni Antoniańskich”. Organizowany rajd integruje środowisko seniorów do aktywnego udziału w porządkowanie grobów, pomników i miejsc pamięci narodowej. To dzięki Pani Zofii w tych dniach corocznie około 20 miejsc pamięci jest wysprzątanych w miejscach tych zapalane są znicze i składane wiązanki z kwiatami. W akcji tej bierze udział coraz większa liczba dzieci i młodzieży co jest doskonałą lekcją historii dla społeczeństwa naszego miasta.

Wykaz organizacji uczestniczących w tegorocznym Pikniku Organizacji Pozarządowych:

 1. Jednostka Strzelecka 1002
 2. Liga Obrony Kraju
 3. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Autyzmem „ISKIERKA”
 4. Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”
 5. Hufiec ZHP Tomaszów Mazowiecki
 6. Fundacja „NSJ Rodzina”
 7. Klub Sportowy „AMBER”
 8. Klub Seniora „Słoneczna Jedynka”
 9. Krajowe Stowarzyszenie Seniorów „PASJA”
 10. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
 11. Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
 12. Czysta i Bezpieczna Pilica od Źródeł do Ujścia
 13. „Szlachetna Paczka” Rejon Tomaszów Mazowiecki
 14. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Miejsko – Powiatowy
 15. Koło Tomaszowskie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta
 16. Powiatowe Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów
 17. Fundacja TOMY
 18. Fundacja Edu
 19. Ochotnicza Straż Pożarna – Białobrzegi
 20. Ochotnicza Straż Pożarna – Ludwików
 21. Stowarzyszenie Rodzin Dzieci I Osób Niepełnosprawnych – WTZ
 22. Polski Związek Niewidomych Okręg Łódzki - Koło Nr 21 w Tomaszowie Maz.
 23. UKS „13 Joker”
 24. Klub Sportowy „Lechia”
 25. MKS Tomaszów Mazowiecki
 26. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Miejskie Nr 2
 27. Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „ALA”
 28. Tomaszowskie Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych
 29. Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy “DZIEWIĄTKA”
 30. Tomaszowskie Stowarzyszenie AMAZONEK
 31. Fundacja NU-MED.
 32. Europejskie Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Na Kole”
 33. Stowarzyszenie na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz 15
 34. Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „ZNP”
 35. Tomaszowski Klub Szachowy HETMAN przy ZNP

 

 
Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij