Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

XVIII edycja Konkursu „Ja i moja Mała Ojczyzna”

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu tomaszowskiego do udziału w XVIII edycji Powiatowego Konkursu literacko-plastycznego „Ja i moja Mała Ojczyzna: sportowy Tomaszów Mazowiecki”.Geneza podtytułu tegorocznej edycji Konkursu wiąże się z setną rocznicą istnienia RKS Lechia, ale daje uczestnikom możliwość zaprezentowania również innych klubów sportowych działających na terenie powiatu tomaszowskiego, np. UKS Pilica, KS Arena, LKK Start, Stal Niewiadów, IKS Inowłódz... Zachęcamy młodych tomaszowian do zdobywania lub pogłębiania wiedzy na temat historii i aktualnej działalności klubów sportowych w regionie, poznania wybitnych olimpijczyków wywodzących się z terenu powiatu, działaczy sportowych i wydarzeń. Kibicowanie, zdobywanie wiedzy o osiągnięciach sportowych jest ważnym czynnikiem budującym lokalną tożsamość.

Zadaniem młodszych uczestników (7-10 lat) będzie przygotowanie pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką w formacie A4 lub A3, natomiast starszych (11-14 i 15-20 lat) przygotowanie reportażu fotograficznego w postaci kilku zdjęć (min. 3) opatrzonych krótkim tekstem wiążącym, zaprezentowanych na planszy lub jako album, harmonijka. Prace konkursowe będą oceniane w kategoriach wiekowych: I – 7-10 lat, II – 11-14 lat i III – 15-20 lat.

Prace można nadesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 6 października 2023 r. na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Prez. I. Mościckiego 6
97-200 Tomaszów Mazowiecki z dopiskiem na kopercie „Ja i moja Mała Ojczyzna”.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 27 października 2023 r.

Pokonkursowa wystawa prac będzie miała miejsce w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Konkurs został objęty patronatem Starosty Powiatu Tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego i Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko.

Informacje o Konkursie: tel. 44 724-67-39, e-mail instruktor@mbptomaszow.pl

Pliki do pobrania


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij