Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Złóż deklaracje w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

1 lipca rozpocznie się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. To nowe narzędzie, wprowadzone przez zmianę ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Obowiązek złożenia deklaracji ma każdy mieszkaniec. CEEB to nowe narzędzie centralne. Przeprowadzona w 2019 roku inwentaryzacja pieców przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki nie miała z nią związku i była wykonywana na potrzeby lokalne.

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niezamieszkałych. Kolejnym Celem stworzenia Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) jest poprawa jakości powietrza – likwidacja głównej przyczyny zanieczyszczeń – emisji substancji powodujących smog. CEEB będzie narzędziem wspierającym wymianę starych kotłów grzewczych, a także będzie tam można znaleźć wszelkie informacje na temat programów dotyczących wymiany pieców. CEEB stanowić będzie również narzędzie dla organów administracji centralnej i samorządowej do realizacji polityki niskoemisyjnej.

Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić poprzez wypełnienie odpowiedniej deklaracji. Złożenie jej jest obowiązkowe, jeżeli w domu znajduje się źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed 1 lipca 2021 r. Na złożenie deklaracji jest 12 miesięcy. W przypadku, gdy źródło ciepła lub spalania paliw zostanie zainstalowane po 1 lipca deklarację należy złożyć w terminie 14 dni.

Formularz można złożyć przez Internet. Aby to zrobić należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny. W takim przypadku wystarczy wejść na stronę www.zone.gunb.gov.pl, w zakładkę „złóż deklarację”, wypełnić ją i wysłać. Drugą możliwością jest złożenie deklaracji osobiście lub listownie w Urzędzie Miasta Tomaszów Mazowiecki.

Poniżej znajdują się materiały informacyjne, a także deklaracje, które należy złożyć.

Pliki do pobraniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij