Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Zwolnienie z podatku od nieruchomości za remont elewacji

Nawet 20 tys. zł zwolnienia z podatku będą mogli otrzymać właściciele nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim, w których wykonany zostanie remont elewacji. To nowy pomysł na poprawę wizerunku i estetyki miasta.

elewacja


Ulga ma zachęcić właścicieli nieruchomości do przeprowadzenia remontów elewacji. Problematyka gruntownej rewitalizacji wielu zaniedbanych obiektów, w tym przede wszystkim starych i zabytkowych kamienic dotyka niemal wszystkie miasta w Polsce. Budynki takie, należące często do podmiotów prywatnych, latami podlegały intensywnej eksploatacji, zaś poziom nakładów remontowych, jakimi dysponowali właściciele, nierzadko był i pozostaje znikomy.

Warunkiem skorzystania z ulgi jest rozpoczęcie remontu elewacji w ciągu 12 miesięcy od dnia złożenia w magistracie zgłoszenia zamiaru korzystania ze zwolnienia od podatku od nieruchomości. Kwota ulgi nie będzie mogła przekroczyć 20 tys. zł. Zwolnienie od podatku przysługiwać będzie maksymalnie na 5 kolejnych lat.

Decyzję o wprowadzeniu ulgi podjęli radni Rady Miejskiej na wniosek prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko. Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

Dodajmy, że w latach 2013-2015 tomaszowski magistrat rozpatrzył 5 indywidualnych wniosków w sprawie umorzenia zaległości w podatku od nieruchomości w łącznej kwocie 19.633 zł, gdzie głównym czynnikiem warunkującym uzyskanie ulgi było przeprowadzenie remontu budynków.
 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij