Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszowianie wymieniają nieekologiczne źródła ciepła

Do Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim wpłynęło ponad 400 wniosków o dotacje na wymianę pieców lub przyłączenie do miejskiej ciepłowni. W ramach programu wnioskodawcy mogli uzyskać nawet 40 proc. kosztów kwalifikowanych.

FOTO


W ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji – PONE dla Tomaszowa Mazowieckiego na lata 2017-2018 miasto pozyskało dofinansowanie na wymianę starych pieców na nowe ekologiczne źródła ciepła. O dofinansowanie mogły ubiegać się m.in. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe i osoby prawne. W ramach programu dotacja mogła zostać udzielona na wymianę starych pieców  i zastąpienie ich: kotłownią  gazową, kotłownią olejową, podłączeniem do sieci cieplnej, ogrzewaniem elektrycznym,- kotłownią na biomasę, kotłownią węglową czy odnawialnym źródłem energii (pompa ciepła).

Termin składania dokumentów w drugim naborze minął 27 października. Do Urzędu Miasta wpłynęło 408 wniosków, a 399 zostało zakwalifikowanych. Obecnie podpisywane są umowy. Największym zainteresowaniem cieszyły się dotacje na wymianę starych pieców  i zastąpienie ich kotłownią  gazową.

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij