Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

98. rocznica odzyskania niepodległości. Pobiegliśmy dla Krzysia

Ponad 500 osób wzięło udział w 12. Tomaszowskim Biegu Niepodległości. W ramach tegorocznej edycji, za każdego uczestnika biegu sponsorzy przekażą pieniądze na leczenie 4-letniego Krzysia Kusideł, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne, zespół Weisa (padaczka lekooporna), małogłowie i korowe uszkodzenie wzroku. Natomiast przed południem odbyła się Msza Święta w kościele NMP Królowej Polski, a później uroczystości centralne na pl. Kościuszki.

bieg


Tomaszów Mazowiecki rozpoczął uroczystości związane z 98. rocznicą odzyskania niepodległości Mszą Świętą w kościele pw. NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego o godz. 9.30. Później, tomaszowianie przemaszerowali na pl. Kościuszki, gdzie odbyły się uroczystości centralne z udziałem 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Nie zabrakło odczytania niepodległościowego Apelu Pamięci, salwy honorowej, odegrania pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego, wręczenia odznaczeń, defilady wojskowej, przemówień i złożenia kwiatów.

O godz. 13 rozpoczął się 12. Tomaszowski Bieg Niepodległości, w którym wzięło udział ponad 500 osób. Uczestnicy pobiegli na 4-letniego Krzysia, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne, zespół Weisa (padaczka lekooporna), małogłowie i korowe uszkodzenie wzroku. Trasa biegu została wyznaczona Aleją Piłsudskiego.

Po zakończeniu  sportowych zmagań, na uczestników czekała gorąca herbata. Tradycyjnie rozlosowano również nagrody wśród wszystkich tomaszowian, którzy wzięli udział w biegu.

Twój Sklep Medyczny, przewodniczący Komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych Rady Powiatu Tomaszowskiego Mariusz Strzępek i anonimowi darczyńcy zdecydowali się wspomóc leczenie chłopca, przekazując określoną kwotę za każdego uczestnika biegu. Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie specjalistycznego sprzętu, który ułatwi funkcjonowanie Krzysiowi w życiu codziennym.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij