Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Narodowe Czytanie „Ballad i romansów”

W ramach 11. edycji Narodowego Czytania pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej 3 września 2022 r. od godz. 14.30, na Przystani Miejskiej przy ul/ PCK tekst „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza będą czytać mieszkańcy Tomaszowa.

Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, promowanie bogactwa polskiej literatury, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości.

Wzorem lat poprzednich, Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim im. Teresy Gabrysiewicz-Krzysztofikowej bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji, zapraszając do wspólnego czytania mieszkańców miasta. Osoby, które przyniosą egzemplarz czytanej lektury, otrzymają okolicznościowy stempel Narodowego Czytania 2022.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą zgłaszać się do organizatora do dnia 24 sierpnia 2022 r.:

- telefonicznie – 44 725 03 38,

- e-mail – dyrektor@mbptomaszow.pl

- osobiście – Miejska Biblioteka Publiczna ul. Mościckiego 6 w godzinach pracy biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!

Pliki do pobrania


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij