Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2018-03-23

Obchodzili Dzień Patrona Szkoły i wręczali statuetki

Dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 12, 21 marca był dniem szczególnym. Obchodzono święto patrona Jana Pawła II, odbyła się również ceremonia wręczenia statuetek i podziękowań „Przyjaciel Szkoły- Lolek” instytucjom i osobom zaprzyjaźnionym z placówką oraz wspierającym szkołę w realizacji jej różnorodnych zadań.


Podczas uroczystego spotkania wręczono dwie statuetki. Pierwsza z nich trafiła w ręce pani Marii Piotrowicz – prezes łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska, w porozumieniu z którym szkoła realizuje w tym roku polsko – litewski projekt edukacyjny „Razem dla Edukacji”. W jego ramach nawiązano współpracę z Gimnazjum w Zujunach na Litwie. Drugą statuetkę otrzymali państwo Agnieszka i Konrad Kierebińscy, właściciele Zakładu Fotograficznego w Tomaszowie Mazowieckim.

Uroczystość stała się także okazją do przekazania podziękowań za okazywaną placówce różnorodną pomoc, którymi uhonorowani zostali: Zakład Fotograficzny Agnieszki i Konrada Kierebińskich, Łódzki Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska, Zakład Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. – podziękowanie za nagrody w konkursach oraz pani Magdalena Kubacka - za okazaną pomoc rzeczową.

Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście uczestniczyli również we Mszy św. w kościele pw. Św. Antoniego. Przed budynkiem szkoły, przy kamieniu pamiątkowym dedykowanym Janowi Pawłowi II, złożono kwiaty i zapalono znicze, w murach placówki uczestnicy obchodów Dnia Patrona obejrzeli program artystyczny. Jego hasłem przewodnim były słowa: „Człowiek żyje przez miłość”. Uczniowie śpiewem, słowem i tańcem starali się przybliżyć zgromadzonym sylwetkę Jana Pawła II oraz wartości, którymi kierował się on w życiu i pragnął zaszczepić w sercach innych.

Tegoroczne obchody Dnia Patrona uświetnili swoją obecnością: pan Tomasz Trzaskacz – Dyrektor Piotrkowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi, władze Tomaszowa Mazowieckiego reprezentowane przez pana Krzysztofa Kuchtę – Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, pani Maria Piotrowicz, prezes łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska, pani Halina Szczucińska – Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, ks. prałat dr Edward Wieczorek – proboszcz parafii Św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim oraz przedstawiciele Rady Rodziców SP12.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij