Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Światowe Dni Młodzieży. Tomaszów gościł Słoweńców

Warsztaty, konferencje, wieczory uwielbienia czy koncert hip-hopu chrześcijańskiego – tak Tomaszów ugościł młodzież ze Słowenii, która w naszym mieście przygotowywała się do centralnych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży.  

Słoweńcy


Młodzi Słoweńcy przyjechali do naszego miasta w środę wieczorem. Od czwartku przez cztery dni przygotowywali się do międzynarodowego spotkania młodych. W programie nie brakowało konferencji, modlitw, warsztatów, dyskoteki pod gołym niebem i Eucharystii. Młodzież miała również okazję, by poznać turystyczne walory Tomaszowa. Słoweńcy z ciekawością zwiedzili m.in. Skansen Rzeki Policy i Groty Nagórzyckie. W piątek odbyła się wielojęzykowa, plenerowa Droga Krzyżowa, a w sobotę na pl. Kościuszki miał miejsce koncert zespołu RYMcerze.

W poniedziałek, młodzież udała się w drogę do Krakowa.

Tematem XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Ojciec Święty Franciszek wybrał na motto piąte z ośmiu błogosławieństw, wypowiedzianych przez Jezusa w Jego Kazaniu na brzegu Jeziora Galilejskiego.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij