Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tłusty czwartek na ludowo

W ramach wstępu do radosnych szaleństw ostatnich dni karnawału zwanych zapustami, 23 lutego w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, filii Dzielnicowy Ośrodek Kultury, jak co roku zorganizowano obrzędową imprezę „Tłusty Czwartek na ludowo”.

Łucy Babki w DOKu

Tym razem organizatorzy zaprosili Zespół Ludowy „Łucy Babki” z Ciosen, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe, który zaprezentował widowisko obrzędowe „Zapusty”.

W pierwszej części wieczoru na scenę ośrodka wkroczył barwny korowód karnawałowych i zapustnych maszkar wśród których były dziad, baba, niedźwiedź, książę mantuański, bocian, koza, cyganka, diabeł, wiosna. Muzyką, dialogami i tańcem zespół odtworzył tradycyjny zwyczaj zapustowy, przypominając widowni jak kiedyś świętowali ostatki nasi dziadowie.


W drugiej części „Łucy Babki” przedstawiły biesiadny program słowno-muzyczny.
Występ przygotowany został pod kierunkiem pracującej z zespołem instruktorki Magdaleny Pawlik. Na akordeonie akompaniował Mirosław Zieliński.


W przerwie, jak przystało na „tłusty czwartek”, publiczność została poczęstowana pączkami, ufundowanymi jak co roku przez radnych dzielnicy Białobrzegi: Krzysztofa Kuchtę, Adama Iwanickiego, Krzysztofa Pardeja i Krzysztofa Biskupa.


Organizatorzy składają podziękowanie dyrekcji GOK w Ujeździe i zespołowi „Łucy Babki” za przyjęcie zaproszenia do wspólnego świętowania i kultywowania tłustoczwartkowych tradycji, darczyńcom za słodki poczęstunek, a publiczności za wspólną zabawę.


Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Starosta Tomaszowski.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij