Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Zbudujemy ponad pół tysiąca mieszkań!

Tomaszów Mazowiecki przystąpi do programu budowy mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. W najbliższych latach przy ulicy Szerokiej i Chopina powstaną budynki wielorodzinne z ponad 540 lokalami mieszkalnymi. Prezydent miasta przedstawił projekt uchwały na ostatniej sesji. 25 listopada 2021 roku Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego wyraziła zgodę na utworzenie przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki spółki „SIM KZN Łódzkie Centrum” Spółka z o.o. z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim, której udziałowcem będzie także Krajowy Zasób Nieruchomości oraz Gminy: Biała Rawska, Działoszyn, Inowłódz, Koluszki, Nowe Miasto n/Pilicą, Pajęczno, Ujazd, Zduńska Wola.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to spółki, które w porozumieniu z jednostkami samorządu terytorialnego będą budować i wynajmować lokale mieszkalne z możliwością dojścia do własności.

„Poprawa warunków mieszkaniowych tomaszowian jest dla mnie zadaniem priorytetowym, dlatego zbudujemy ponad pół tysiąca mieszkań w naszym mieście” – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Celem realizacji programu jest zwiększenie dostępności mieszkań dla osób o umiarkowanych dochodach. Zakłada on jednostkowe wsparcie w wysokości 3 mln zł udzielane dla każdej z gmin na utworzenie nowego SIM oraz wsparcie finansowe do 45% kosztów budowy. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na rok 2023.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij